Najprostsza i najszybsza w wykonaniu beza - Beza Pawlowa - najlepsza z malinami, czy innymi lepiej kwaśnymi owocami. Tej bezy nie suszy się tylko piecze, dlatego nie trzeba długo na nią czekać jak w przypadku suchych bez. Dzięki temu, że się jej nie suszy - jest zupełnie miękka w środku i chrupiąca na zewnątrz. Delikatność bezy idealnie łączy się z delikatnością bitej śmietanki i słodycz bezy idealnie łączy się z niesłodzoną bitą śmietaną i kwaskowatością i aromatem malin - smaki rozpływają się w ustach.
SKŁADNIKI: wielkość 28 cm
200 ml białek
1/2 łyżeczki soku z cytryny
szczypta soli
270 g miałkiego cukru
1 łyżka mąki kukurydzianej czy ziemniaczanej
500 ml śmietany kremówki min. 30 - 36%
owoce do przybrania: maliny, jeżyny
PRZYGOTOWANIE:
SKŁADNIKI: wielkość 28 cm
200 ml białek
1/2 łyżeczki soku z cytryny
szczypta soli
270 g miałkiego cukru
1 łyżka mąki kukurydzianej czy ziemniaczanej
500 ml śmietany kremówki min. 30 - 36%
owoce do przybrania: maliny, jeżyny
PRZYGOTOWANIE:
- Piekarnik nagrzać do temperatury 170º C
- Białka spienić mikserem na wolnych obrotach, dodać sok z cytryny i sól. Ubić na sztywno zwiększając obroty miksera - pod koniec dodawać po trochu cukier i na koniec mąkę kukurydzianą, mieszając już wolniej. Zamieszać delikatnie łopatką - w trakcie ubijania z cukrem, bo często więcej cukru jest w górnej części ubijanej piany. Dokładnie ubić do uzyskania lśniącej piany.
- Pianę wyłożyć na papier do pieczenia - ułożyć krąg wielkości 28 cm, można wyłożyć od razu całą pianę, albo zrobić tak jak ja - polecam, beza po bokach dokładnie wyschła i była super!
- Mój sposób wyłożenia bezy: w środku kręgu papierowego ułożyć łopatką krąg z ok. połowy piany w odległości ok. 8 cm. od brzegów (ok. 20 cm. średnicy). Resztę piany włożyć do rękawa cukierniczego (końcówka spłaszczona, z jednej strony karbowana) - dookoła kręgu wycisnąć pionowy płotek, pas na górze i okalający na dole. Środek bezy schował się w trakcie pieczenia, a dookoła został płot - suchy jak skorupka, w który ładnie można było wyłożyć grubą warstwę śmietany.
- Włożyć bezę do piekarnika, od razu zmniejszyć temperaturę do 150º C i piec od dołu ok. 90 min.
- Bezę wystudzić w lekko uchylonym piekarniku.
- Śmietanę najlepiej wyłożyć na bezę dopiero na krótko przed podaniem - ubić bez dodatku cukru - na sztywno. Wyłożyć śmietanę na bezę, na wierzch owoce. Przechowywać w lodówce - nie zamykać bezy szczelnie zamkniętej.
SMACZNEGO!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz