15 października 2013

Moje kwiaty w ogrodzie październik cz. 2


Kwiaty w ogrodzie i na balkonach - teraz jak zaczęły się poranne przymrozki na początku października - potrzebują naszej pomocy. Jak je przygotowuję - poniżej tylko o tych które pokazane na moim blogu tutaj.

DALIE po pierwszych przymrozkach - co widać po ściętych mrozem kwiatach - obcina się kilka centymetrów nad ziemią. Bulwy znajdujące się w ziemi koniecznie trzeba wykopać, najlepiej widłami - ponieważ są bardzo wrażliwe na przymrozki. Same bulwy, oczyszczone delikatnie z  nadmiaru ziemi, najpierw należy lekko przesuszyć. Ja trzymam pod grzejnikiem ok. 7-14 dni. Po przesuszeniu dokładniej oczyścić z ziemi schować do pudełka lub skrzynki. Przechowywać w najchłodniejszym miejscu w mieszkaniu, czy piwnicy - pomieszczenie powinno być suche i temperatura nie może spadać poniżej 5 º C.
Tak wyglądają bulwy dalii, od razu po wykopaniu.

HORTENSJA OGRODOWA zostaje w ogrodzie - niedługo będzie zabezpieczona włókniną. Kwiaty takiej hortensji zwanej ogrodową obcina się z krótką łodyżką, ponieważ już w czasie kwitnienia zawiązuje, na łodydze poniżej pączki kwiatów na przyszły rok. Zostawiamy wszystkie łodygi na zimę i nie obcinamy ich na wiosnę. Zetnę tylko te trzy kwiatki - z bardzo krótką łodyżką  i wstawię bez podlewania do zaschnięcia.BEGONIE wszystkie przenoszę do pomieszczenia i całkiem przestaję podlewać. Jak ziemia przeschnie zetnę łodygi i wyjmę z ziemi bulwy.


FUKSJE już w pomieszczeniu, na razie tylko ograniczam podlewanie. Niedługo poprzycinam.

cdn...

2 komentarze:

  1. Te hortensje są piękne, takie kule. Można je hodować w dużych donicach czy tylko w ziemi w ogrodzie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To są hortensje ogrodowe, ale można je sadzić w donicach. Jednak trzeba je dobrze zabezpieczyć przed mrozem, albo wstawić na zimę do pomieszczenia. Są też na rynku dostępne specjalne donice, które chronią korzenie przed przemrożeniem, a koronę - czyli górną część osłonić włókniną.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...